Masal Değil Gerçek

Değerli okurlar;
Bir toplumun veya da bir milletin gerçek tarihini bilmesi çok önemlidir. Çünkü tarih bilgidir, belgedir, kılavuzdur, bunun için tarihi bilmek ve bundan ders çıkarmak her toplum için zaruridir ,zorunludur, elzemdir.
Millet olarak gerçek tarihimizi nedenli biliyor ve de tarihimizden ne kadar ders çıkarıyoruz, şöyle açık ve net bilgilerle bazı örnekler vererek bunu siz değerli okurlarımın takdirine sunuyorum.

Masal değil gerçek!

Bir adam düşünün ki 1300 yıl sonra doğacak torunları için bile “ Çin bizi aldattı, bize ipek sattı, bizle tatlı konuştu, bizi kendisine alıştırdı, bizi böldü, tatlı söze aldanma Türk, yoksa ölürsün” demiş. 1300 sene önce mandacılığa karşı milletini uyaran bir Kaan bir Ata Bilge Kağan.
Yıl oldu 1950, daha dün ki Amerika geldi, siz süt üretmeyin, biz size süt tozu getirdik bundan için dedi, içtik. Siz uçak üretmeyin, zahmet etmeyin biz size satarız dedi, uçak fabrikasını kapattık. Siz otomobil üretmeyin, biz üretir size satarız dedi, fabrika kapandı buna nasıl râzı olduk?
Açın bakın 1919 Erzurum Kongresi kararlarında, manda ve himaye kabul edilemez diyorken buna karşı dört sene savaş vermişken, bir millet 1950’ lerde bunu nasıl kabul etti? Kimse kalkıpta yok 1950 ‘de olmadı şu tarihte oldu suçlusu şudur deyip zevzeklik etmesin! Yeter! 1300 sene önce açıkça başkasına muhtaç olma ,kendi İpliğini kendin üret,yoksa ölürsün Türk diye atasından öğüt almış millete ne oldu bana bunu söyleyin.
“ Hangi istiklal vardır ki yabancıların nasihatleri ile yükselebilsin?” diyen Atatürk’ün izinden hangi akıl ve vicdanla ayrıldık? 1300 sene önce kendi ihtiyacını kendin karşıla diye torunlarına öğüt veren bir hükümdarın milleti, bugün hastalandığında gâvur dediği insanın ilacını içiyor ve dini gereği aynı insanın cehennemlik olduğunu söylüyor. Yahu bu nasıl bir içsel kargaşadır? Hem üretme, hem üretenden nefret et, hem de onun ürettiğini kullanmaktan hiç yüzün kızarmasın.

***


Kominizim, sosyalizm, liberalizm, yok başkanlık, yok şeriat,yok osmanlıcılık diye diye bittik mahvolduk kaybolduk! Zihinlerimiz paramparça edildi.1300 sene önce bütün Asya’ya hükmeden bir Kaan bölünme demiş, kendini muhtaç etme demişken, bir millet halâ Atatürkçüler, enverciler, abdülhamitçiler, Müslümanlar, sağcı,solcu,türkçü,kürtçü diye ayrılır mı yahu? Bu nasıl bir kokuşmuşluktur.
Bunun bir komplo olduğunu, bankamatik memurlarının bölücülüğünü bir milleti işten çökertmek için, dışa bağımlı hale yani o gâvur dediklerine bağımlı hale getirmek için fabrikalarımızın kapatıldığını anlamıyor musunuz?
Selçuklu Atalarımızdan kalma camilerin üzerinde gök tanrı sembolleri var, hayat ağacı var.Yaşatmışlar inançlarını. İşlemişler hem de camiye! Hepsi bizim atamız.
Avrupa birliği var, birleşik Arap Emirliği var, Amerika Birleşik Devletleri var, Rusya Federasyonu var ama Türk birliği yok niye? Çünkü Müslüman olmayan Türk Türk değilmiş yerin dibine girsin bu saçma fikirleriniz.Dün ipek satan Çin,bugün yapay Güneş üretiyor, bunlar Müslüman değilsen Türk değilsin diyor uğraştığı şeye bak millet Düşmanları! 1300 sene önce ataları tarafından öğütlenen öğütleri unuttun da güzel kardeşim yakın tarihte var olan adamı Mustafa Kemal Atatürk’ün öğütlerini de unuttun işte bu yüzden ataları tarafından öğütlenen fakat yine aynı hatayı yapan millet olarak tarihe geçtik.
(Alıntıdır)
Sen sağcısın, sen solcusun, sen layıksın, sen anti layık sın, sen Müslümansın, sen gavursun, sen Türkçüsün, sen Kürtsün, sen şu partilisin,sen şu mezheptensin gibi kısır tartışmalara girerek aslı görevimizi yerine getirmekten her geçen gün uzaklaşıyor ve köklerimizden koparılıyoruz.

***


Değerli okurlar;
Biz milletimizi, tarihimizi ve kökümüzü tam manasıyla bilmediğimiz gibi mensubu olmaktan şeref duyduğumuz dinimizi bile tam manasıyla bilmiyoruz. Çünkü biz öze değil söze değer veriyoruz, indirilen dine değil, uydurulan dine değer veriyoruz.
Ortada ayan beyan Kuranı Kerim’in açık ve anlaşılır şekilde ayetleri varken, biz hala ayetlerden değil, rivayetlerden besleniyoruz. Bizim gerçek tarihimizi öğrenmemiz için o denli zengin arşive kütüphaneye ve belgeye sahibiz ,fakat bunlardan faydalanmayı bilecek şura sahip değiliz.
Fatih Sultan Mehmet Han’ın şu değerli sözlerini kendimize şiyar edinmeliyiz.” Bir şehirde en önemli 3 şey 1-kanalizasyon 2-hamam 3-kütüphane. Kanalizasyon şehrin kirini,hamam insanın beden kirini,kütüphane de insanın beynini ve ruhunu temizler.
Yüce Allah bizlere bu şuuru nasip etsin.
Sağlıkla kalın, okuyarak, yazarak ve de düşünerek kalın.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Erhan Dündar - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gündem Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gündem hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Gündem editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Gündem değil haberi geçen ajanstır.

03

udundar25 - Saygıdeğer Yazarım;

Yüreğinize ve kaleminize sağlık.

Şanlı ecdadımız Osmanlı Türk İslam anlayışı ve yaşayışı ile duraklama ve gerileme zamanına kadar fethettikleri topraklara bu anlayış ve adaletle yönetmiş ,Ne zamanki yalnıs İslam anlayışı ve yaşayışı girdabına girmişler işte ozaman çöküş başlamıştır.

Öyle olmuşuzki Doğu Türkistan'da yapılan Zulme Türk devletleri olarak ,Gazze'de yaşanan Zulmede İslam devletleri olarak

seyirci kalıyoruz.

Çünkü Türk ve İslam devletleri olarak

sizinde ışık tuttuğunuz gibi Ekonomimizi Savunmamızı,Eğitim ve Sosyal yaşantımızın kontrolünü genelde Zalim

siyonist ve emperyalist devletlerin eline vermişiz . Bu zalimlere ,zulümlere karşı ancak ürünleri boykot ediyor ,Dua ediyoruz.

Ama nafile ,Fakat nafile .!!! ve etkisiz

Saygılarımı sunuyorum değerli yazarım ve okurlar .

Üstün DÜNDAR

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 13 Şubat 21:12
02

İ.coşkun - Geçmişten adam hisse kaparmış... Ne masal şey!

Beş bin senelik kıssa yarım hisse mi verdi?

"Tarih"i "tekerrür" diye tarif ediyorlar;

Hiç ibret alınsaydı, tekerrür mü ederdi?

Mehmet Akif Ersoy

Kaleminizle Tarih yazıyorsunuz sayın yazar kalemine sağlık.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Şubat 20:27
01

Re:alperen - Sayın yazar yine Türk Milletinin en büyük zaafını gündeme taşımışsınız kalemine yüreğine sağlık takip ettiğim kadarıyla kişilerle olaylarla değil fikirlerle tartışıyorsun Buda sizin yüce gönüllüğğünüzü ve ufkunuzu gösteriyor tekrar tebrikler

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Şubat 19:56


Anket Mustafa Gürsel, bu sene sizce ligde ne yapar?
Tüm anketler

Kocaeli haber